понеделник, 23. ноември 2020. Вести денес: 118
home Познати

Пејачот што не ја забележувал Јелена Карлеуша, а таа била заљубена во него

Пејачот што не ја забележувал Јелена Карлеуша, а таа била заљубена во него

Популарната пејачка Јелена Карлеуша пред многу години била вљубена во пејачот Жељко Шашиќ. Но, тој воопшто не ја забележувал.

Знам дека ѝ се допаѓав, таа доаѓаше често на моите настапи. Гледаше во мене и како да си мислеше – еден ден ќе ги замениме улогите – изјавил Жељко, додавајќи дека доколку најде некоја добра песна, би сакал да сними и дует со Јелена.

За информација пејачот Жељко Шашиќ неколку години беше во брак со Соња Вуксановиќ, со која ја има ќерката Софија. По разводот од Жељко, Соња се омажи со неговиот колега Аца Лукас и ја роди ќерката Викторија. Таа се разведе и од Аца Лукас.

Коронавирус