четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 9
home Познати

Пејачот се бореше за живот, сите мислеа дека никогаш нема да пее: Откако излезе од болница ги воодушеви сите (ВИДЕО)

Ситуацијата беше толку лоша што не се знаеше дали тој ќе преживее. Се пишуваше и зборуваше дека тој нема повеќе да може да пее.
Пејачот се бореше за живот, сите мислеа дека никогаш нема да пее: Откако излезе од болница ги воодушеви сите (ВИДЕО)

Доколку некој се сомневал, сега е јасно – Синан се врати на сцената, а снимката на неговата прва проба по операцијата ги воодушеви сите љубители на музиката.

Потсетуваме, Сакиќ во октомври 2017. итно беше примен во болница во Тузла поради енцефалопатија на црниот дроб и беше во критична состојба.

Ситуацијата беше толку лоша што не се знаеше дали тој ќе преживее. Се пишуваше и зборуваше дека тој нема повеќе да може да пее.

Сепак, пејачот успеаа да се избори со здравствените проблеми и почетокот на ноември минатата година пуштен е на домашно лекување.

Почетокот на оваа година фановите на неговата музика беа израдувани од веста дека тој застанал на нозе и дека се чувствува добро.

Најнови вести

Коронавирус