вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 50
home Познати

Пејачот направи луксузна свадба на која ја собра целата естрада- кога ќе видите кој пејач се појави во тренерки ќе останете во неверување

Пејачот направи луксузна свадба на која ја собра целата естрада- кога ќе видите кој пејач се појави во тренерки ќе останете во неверување

Пејачот Милан Динчиќ Динча и неговата избраничка, водителката Јелена Динчиќ вчера направија голема свадбена прослава во еден луксузен ресторан и ја собраа целата естрада на едно место.

Сопругата на пејачот заблеска во бела венчаница додека тој носеше темно зелено одело.

Она што најмногу им остави внимание на присутните е појавувањето на познатиот рапер Ненад Алексиќ Ша во тренерки на нивната свадбена прослава што предизвика бура од реакции.

Парот инаку минатата година во јуни го доби своето прво дете, Вук, а за време на свадбата него го чувале двете баби кои подоцна го донеле на свадбата.

Коронавирус