понеделник, 1. јуни 2020. Вести денес: 10
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Пејачот на „Рамштајн“ се бори за живот поради коронавирусот

Пејачот на „Рамштајн“ се бори за живот поради коронавирусот

Тил Линдеман, пејач на легендраната германска група „Рамштајн“, заразен е од коронавирусот.

Тој се наоѓа на интензивна нега во болница во Берлин.

Според германскиот весник „Билд“, Линдеман се наоѓа во животна опасност.

Коронавирус