понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 162
home Познати

Пејачот на Гранд итно хоспитализиран

Пејачот на Гранд итно хоспитализиран

Српските медиуми пренесуваат дека пејачот на Гранд, Јоца Стефановиќ завршил во болница по настап во неделата вечерта.

На пејачот му се слошило и бил пренесен итно во болница каде лекарите утврдиле дека му пукнала обвивката на белите дробови.

Неговата девојка Хана на социјалните мрежи објавила дека неговата состојба е тешка и поради тоа ја одложување премиерата на спотот.

Пејачот ги чека резултатите од испитувањата, по што ќе биде познато што ќе се преземе понатаму.

 

 

Најнови вести

Коронавирус