вторник, 2. август 2022. Вести денес: 101
АКТУЕЛНО

Македонија го слави Денот на Републиката-Илинден

home Познати

Пејачот ги изненади фановите: Еве како Жељко Јоксимовиќ на ќерката од првиот брак и го честиташе роденденот (ФОТО)

Пејачот ги изненади фановите: Еве како Жељко Јоксимовиќ на ќерката од првиот брак и го честиташе роденденот (ФОТО)

Ќерката на познатиот пејач Жељко Јоксимовиќ Мина Јоксимовиќ го прослави својот 23-ти роденден.

Нејзиниот татко на својот Инстаграм профил објави фотографија со својата ќерка на која има и роденденска торта со свеќи.

-Среќен ти роденден лепото!, напиша пејачот, по што следуваа многу честитки, погледнете.

Srecan rodjendan lepoto! #23rodjendan #radost #ljubav

A post shared by Zeljko Joksimovic (@zzeljko) on

Коронавирус