вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 0
home Познати

Пејачот е надвор од Србија додека веста никој не сака да му ја каже- како ли ќе реагира Дарко Лазиќ кога ќе дознае за неговата мајка (ФОТО)

Пејачот е надвор од Србија додека веста никој не сака да му ја каже- како ли ќе реагира Дарко Лазиќ кога ќе дознае за неговата мајка (ФОТО)

Бранка Лазиќ, мајката на популарниот пејач Дарко Лазиќ утрово е итно хоспитализирана во болница, пренесуваат српските медиуми.

Имено таа утрово на својот Инстаграм профил споделила фотографија под која напишала „Добро утро“ од болнички кревет, а на фотографијата се гледа како таа прима и инфузија.

Некој од нејзините следбеници на Инстаграм не знаеше што се случува, но сите и посакаа брзо оздравување.

 

View this post on Instagram

 

Dobro jutro

A post shared by Milan Branka Lazic (@milanbranka) on

Пејачот инаку во овој момент не во Србија и има свој настап во странство.

Најнови вести

Локални избори 2021