сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 8
home Познати

Пејачот Џани го жени синот – за тоа каква венчаница носеше неговата снаа во светиот храм Сава зборуваат сите, „луѓе ова не е можно“ (ФОТО)

Пејачот Џани го жени синот – за тоа каква венчаница носеше неговата снаа во светиот храм Сава зборуваат сите, „луѓе ова не е можно“ (ФОТО)

Постариот син на српскиот фолкер Џани денеска се жени.

Она што во овој момент привлече големо внимание е венчаницата на снаата на пејачот, особено откако сите ја видоа во цело свое светло издание во храмот Св. Сава.

Имено Нина носи венчаница со цветови која има длабок шлиц, но и деколте, но тоа можени и не е најголемиот проблем со оглед на тоа дека на снаата на пејачот во неколку наврати и се видоа гаќичките.

По ова социјалните мрежи веднаш се „разгореа“, а коментарите беа дека нејзиниот шлиц е премногу длабок за ваква церемонија во црква.

Коронавирус