среда, 2. декември 2020. Вести денес: 0
home Познати

Пејачката заврши во болница- откако дознаа поради што е хоспитализирана Катарина Грујиќ фановите се молат за нејзиното здравје

Пејачката заврши во болница- откако дознаа поради што е хоспитализирана Катарина Грујиќ фановите се молат за нејзиното здравје

Пејачката Катарина Грујиќ неодамна се пожали на за својата здравствена состојба и призна дека лошо се чувствува, а сега на социјалните мрежи потврди дека поради тоа е хоспитализирана во болница.

Пејачката ги откажа сите настапи во август и буквално ги загрижи фановите споделувајќи на социјалните мрежи дека има сериозни здравствени проблеми.

-Драги мој поради здравствени проблеми и хоспитализација за жал моите гостувања и настапи се откажани. Останатите настапи во август исто така ќе бидат поместени. Наскоро повторно ќе се дружиме, напиша пејачката.

Фановите веднаш започнаа да шпекулираат, но набрзо дознаа дека станува збор за инфекција на бубрегот на пејачката, по што завршила во болница на терапија.

Најнови вести

Коронавирус