сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 69
home Познати

Пејачката во солзи: Тања Савиќ пет дена ги нема видено и слушнато децата, оваа болка повеќе не ја крие! (ФОТО)

Пејачката во солзи: Тања Савиќ пет дена ги нема видено и слушнато децата, оваа болка повеќе не ја крие! (ФОТО)

Пејачката Тања Савиќ веќе со месеци не крие во јавноста дека ги нема видено своите деца кои поради коронакризата заминаа кај татко им во Австралија без нејзино знаење.

Денеска таа на својот Инстаграм профил сподели фотографија под која напиша дека синовите Максим и Ѓорѓе ги нема слушнато пет дена.

-Мојата љубов најголема. Се мислам дека ќе дојдете и ќе ве прегрнам. Личност сум што осудува неправда. И секоја штета не може, а да не пројде неказниво. Има веќе пет дена како не сум го слушнала нивниот глас, напиша пејачката.

Таа додава дека кога го контактира семејството сите ја игнорираат. Каде ќе им оди душата. Ако повторно им заѕвонам ме блокираат. Не е ни чудно што се случува и коронавирусот, луѓе се е отидено во пропаст. Јас веќе не можам да ќутам. Нека сите знаат веќе еднаш што ми е направено, напиша таа.