понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 108
АКТУЕЛНО

Скопје БЛОКИРАНО, Данела Арсовска со СПЕЦИЈАЛЦИ се брани од СКОПЈАНИ и новинарските екипи

home Познати

Пејачката во центарот на нов скандал: Поранешната менаџерка ја тужи за сексуално злоставување

Пејачката во центарот на нов скандал: Поранешната менаџерка ја тужи за сексуално злоставување

Како што наведува Стела Булочников Стоплер, споменатата менаџерка, популарната пејачка пред неа константно шетала гола.

Стела навела дека Мараја Кери често шетала гола или полугола пред неа, како и дека во нејзино присуство правела „непристојни сексуални“ работи.

#fbf my best friend ?♥ #NationalPuppyDay

A post shared by Mariah Carey (@mariahcarey) on

Како што пренесуваат странските медиуми, поранешната менаџерка на Мараја подготвува и тужба, додека тимот на пејачката тужбите ги нарекува „неосновани“.

Стела во тужбата ќе наведе дека Марија има проблем со зависноста, и дека не ги зема редовно своите лекови за биполарно пореметување.

Pon de studio ? Happy St. Patrick’s Day! ??❤ #happystpatricksday

A post shared by Mariah Carey (@mariahcarey) on

Таа наведува и дека на суд ќе тврди дека пејачката неправедно ја отпуштила, додека трае договорот кој бил потпишан на три години, но и дека ќе и даде шанса да ги „поправи работите“ пред да одат на суд.

#tbt ?I Still Believe ? #pureimagination

A post shared by Mariah Carey (@mariahcarey) on

Најнови вести

Коронавирус