петок, 27. ноември 2020. Вести денес: 134
home Познати

Пејачката тврди: Силиконот од задникот ми се разли по телото, илегалните инјекции за малку ќе ме убиеја

Пејачката тврди: Силиконот од задникот ми се разли по телото, илегалните инјекции за малку ќе ме убиеја

Пејачката К Мишел признала дека вбризгувала илегални инјекции за зголемување на задникот. Сега за магазинот „People“ открила дека имала четири операции за да ги тргне, како и оти тоа била најстрашната работа која што ја доживеала.

RnB ѕвездата сакала да се приклучи на трендовите и да го зголеми задникот. Сакала со трансформации да го прилаги своето тело на најновите трендови, да придобие уште поголема публика.

Сепак, поради нестручните вработени и нелегалниот силикон таа завршила на оперативна маса.

Со четирите зафати морала да прими и две комплетни трансфузии на крвта за да го спаси својот живот и нарушеното здравје.

-Имаше назнака, и тоа порано висеше во воздухот, но сега е сосема сигурно. Моето тело не може да ги издржи тие силикони па морав да ги тргнам за да не умрам, раскажува пејачката која со години го менуваше својот изглед со желба да има тело како шише.

Таа досега има вградено гради, ги ширеше колковите и работеше на трансфер на масти од стомакот.

 

-Слушнав за човек во Атланта. Тој не е доктор, а вбризгувал инјекција со хидрогел. Во прво време без задоволна од резултатите, рече Мишел.

Но по пет години се јавиле чудни симптоми, болки и мигрени. Докторите мислеле дека има лупус, но подоцна сериозните анализи докажале дека силиконот се разлил по нејзиното тело, се спуштил кон нозете и дошло до силна инфекција.

Почнала со лечење, направила првобитна липосукција за отровните материјали да видат вшмукани од нејзиното тело.

 

When I did my procedure I went to a person some of the hugest celebrities out today have used, nothing cheap about it. I followed the trend and that was 1 of the worse decisions of my life. I could’ve kept quiet about this, but i’m not fake. If I show you the good I’ll show you the bad! I looked in the mirror today and didn’t look like a sexy ant! Lol! I’m so tiny and cute. And this butt of mine is all mine and i’m still bootylicious naturally. I still have full reconstructive surgery in a couple months for the scars and shaping and everything BUT my doctor is the most amazing and he’s been there every step of the way! If you are going through this don’t sit around and get worse. It’s a very difficult surgery but imagine a healthy life. I HAVE A LONG way to go aesthetically before i’m flexing for the gram, but i’m almost there!FOR THOSE ASKING who my doc is HE ISNT A SOCIAL MEDIA DOCTOR ITS AN ACTUAL REAL DOCTOR KNOWN AS ONE OF THE BEST IN BEVERLY AND HES CARES ABOUT HIS PATIENTS. His name is @drsayah

A post shared by K. Michelle (@kmichellemusic) on

Коронавирус