четврток, 29. октомври 2020. Вести денес: 133
Во живо

Народот против загадувањето на воздухот, протести организирани од ВМРО-ДПМНЕ во 19 часот

home Познати

Пејачката по настап заврши во болница: Се срушив од болка во солзи

Пејачката по настап заврши во болница: Се срушив од болка во солзи

Американската поп-пејачка Кели Кларксон, на доделувањето на наградите „Билборд мјузик авордс“ имаше улога на водителка, а имаше и свој настап, но веднаш потоа заврши во болница поради операција на слепото црево.

-Нема да лажам… Се срушив од болка во солзи по настапот. Отидов веднаш дома, но завршив во болница на операција. Сега се чувствувам одлично, напиша пејачката на својот Твитер профил, заблагодарувајќи му се на тимот од доделувањето на наградите.

И покрај тоа што пејачката имала проблеми и пред настапот, остана професионалец и го одработе до крај, со што уште еднаш ги освои обожавателите.

Коронавирус