среда, 16. јуни 2021. Вести денес: 133
Во живо

31 година ВМРО-ДПМНЕ „Македонија за сите луѓе“

home Познати

Пејачката по 14 години проговори за интимната снимка која ја уништи нејзината кариерата (ФОТО)

Пејачката по 14 години проговори за интимната снимка која ја уништи нејзината кариерата (ФОТО)

Пејачката Сања Стојановиќ се појави на музичкиот натпревар „Гранд Ѕвезди“ во 2007 година, каде стигна до финалето, но наместо да пее, почетокот на нејзината кариера го означи интимна снимка, по што се повлече од јавноста.

-Моето пеење на натпреварот некако падна во сенка поради таа снимка, па луѓето дури и не знаат како пеам и како работам – рече пејачката за шоуто „Гранд магазин“ и откри низ што минуваше тогаш. Кога се појави видеото, посакував да ме нема. Не знаев како да реагирам на новинарски прашања и новинари на дваесет години, затоа се повлеков. Полесно ми беше да исчезнам, да ме нема и никогаш повеќе да не пишува ништо за мене, рече Сања и додаде:

-Беше голем срам, но Боже мој. Никогаш не убив никого, никој не страдаше поради мене, што сега?! Од земјата не можам да исчезнам и да ме проголта,завршува поранешната „Гранд“ пејачка.

ЕУРО 2020

Македонија