четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 186
home Познати

Пејачката падна на приватниот хеликоптер и огромното богатство: Новото момче на Емина Јаховиќ веќе бил женет два пати (ФОТО)

Пејачката падна на приватниот хеликоптер и огромното богатство: Новото момче на Емина Јаховиќ веќе бил женет два пати (ФОТО)

Пејачката Емина Јаховиќ го прекина бракот со Мустафа Сандал, но многу брзо утеха најде во милијардерот Садетин Саран.

Два брака, врски со убавици, ќерка и огромно богатство, би можеле да стојат во биографијата на новото момче на Емина. Садетин е роден 1964 година во САД и има три помали браќа.

До дванаестата година живел во Америка, а потоа со семејството се преселил во Турција. После завршеното  средно училиште, добил стипендија за универзитетот Кентаки. Работел во Министерството за култура и туризам на Република Турција и бил капитен на турскиот национален пливачки тим, со кој постигнал неколку рекорди.

 

View this post on Instagram

 

İyi haftalar.. Have a nice week..

A post shared by @ sadettinsaran on

Неговата компанија која постои од 1995 година работи во шест различни сектори, а ангажирани се и во странство, каде исто така има големи инвестции. Всушност, неговата телевизија С Спорт ТВ во која вложил околу 75 милиони евра денеска е многу влијателна, после само 1,5 година од основањето.

 

View this post on Instagram

 

Sağlam bir el sıkışma gibisi yoktur.. İyi haftalar .. Have a nice week..

A post shared by @ sadettinsaran on

Исто така Саран е сопственик на повеќе радио станици. Во неговата биографија стои дека е успешен менаџер на Фенербахче. Во бизнисот на Саран вклучени се околу 4.500 луѓе на кои им дава плата. Важен факт е дека компанијата на Саран е една од друштвено најодговорните компании и дека многу луѓе усреќиле со хуманитарни издвојувања, поради што во Турција многу го сакаат. Неговото богатсво се вбројува меѓу 15 водечки во светот.

 

View this post on Instagram

 

Low battery..

A post shared by @ sadettinsaran on

 

View this post on Instagram

 

İyi haftalar.. Have a nice week..

A post shared by @ sadettinsaran on

Локални избори 2021