среда, 31. мај 2023. Вести денес: 105
Во живо

Трибина на тема „Политики за развој енергетскиот сектор“

home Познати

Пејачката од групата Колонија во минатото го „дрмаше“ целиот Балкан, ова е нејзината тешка животна приказна

Пејачката од групата Колонија во минатото го „дрмаше“ целиот Балкан, ова е нејзината тешка животна приказна

Популарната хрватска пејачка од групата Колонија Индира Левак која минатата година ја напушти истата група и започна соло кариера си ја отвори душата.

Имено таа откри како се борела за преживување во еден голем град како што е Загреб.

I’m ready!!!!! #concert #indiraforza @kasina_by_community

A post shared by Indira Levak Official (@indiralevak) on

-Мојот пат беше тежок. Од секогаш сакам да кажам дека со еден голем куфер заминав за Загреб и на некој начин преживував. Моите родители немаа пари. Јас се грижев сама за себе, добро е ако  имам еден концерт годишно и да можам да платам кирија за станот, вели пејачката за хрватските медиуми.

Таа вели и дека денес младите пејачи полесно се пробиваат на естрадата бидејќи има многу музички натпреварувања преку кои можат лесно да дојдат до публиката.