среда, 22. март 2023. Вести денес: 43
home Познати

Пејачката од „Ѕвездите на Гранд“ преживува пекол поради болест

Пејачката од „Ѕвездите на Гранд“ преживува пекол поради болест

Некогашната учесничка во музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“, Ивана Павковиќ планирала да се врати на музчката сцена уште пред неколку месеци, но се соочила со здравствен проблем кој ја спречил во намерата.

-Имав здравствени проблеми. Не е баш опасно. Мене ми е непријатно поради работата. Имам проблеми со алергија и со гласот. Некоја алерија на кожата со големи црвенила која ми се појавува од жештина, шминка. Кога се емисиите и гостувањата во прашање тогаш имам и проблеми. Сега примам терапија и малку ми е подобро, вели пејачката.

 

loading...