четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 46
home Познати

Пејачката нема среќа во љубовта, а сестрата на Наташа Беквалац два пати се омажила за ист човек

Пејачката нема среќа во љубовта, а сестрата на Наташа Беквалац два пати се омажила за ист човек

Модната дизајнерка Кристина Беквалац, јавноста ја запозна по учеството во ријалити шоуто „Преживеан“ во 2012 година.

Кристина е помалата сестра на српската поп-пејачка Наташа Беквалац.

Кристина и нејзиниот сегашен сопруг прво се венчаа во 2008 година, а набрзо ја добија ќерката Петра.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kristina Bekvalac (@kristinabekvalac) on

По две години одлучија да стават точка на бракот.

Меѓутоа, иако се разведоа, тие двајцата продолжија да се сакаат и одлучија во 2015-та година повторно да се венчаат.

Минатата година во месец април Кристина се породи вторпат и на свет го донесе синот Ноа.

Најнови вести

Локални избори 2021