сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 123
home Познати

Пејачката која настапуваше пред трагедијата со пејачот откри нови детали за несреќата во која загинаа Шабан и Мирсад (ФОТО)

Пејачката која настапуваше пред трагедијата со пејачот откри нови детали за несреќата во која загинаа Шабан и Мирсад (ФОТО)

Пејачката Теа Таировиќ која последна настапуваше со Шабан Шаулиќ само неколку часови пред кобната сообраќајна несреќа проговори за последните моменти од нивната дружба.

Имено таа откри дека пејачот и изгледал како да брза некаде.

-Забележав дека беше расположен и дека атмосферата беше одлична. Пред настапот се слушнавме и правевме сосема обичен муабет, ништо не наговестуваше на несреќата. Ми се чини дека му било пишано  да настрада на таков начин по 50 години кариера, вели пејачката.

Таа додава дека возачот Мирсад Кериќ кој е исто така музичар немал ниту капка алкохол во себе ни дека таа сообраќајна несреќа во која загинал и тој било едноставно судбина.

Коронавирус