сабота, 29. февруари 2020. Вести денес: 70
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Пејачката која беше претепана од своето момче, се закани доколку е бремена ќе абортира- сега навистина е, а новата одлука ги згрози жените

Пејачката која беше претепана од своето момче, се закани доколку е бремена ќе абортира- сега навистина е, а новата одлука ги згрози жените

Пејачката Надежда Билиќ откако беше претепана од своето момче ја крена јавноста на нозе, а потоа изјави дека доколку е бремена ќе абортира.

Неколку недели подоцна српската пејачка и учесничка во „Задруга 2“ откри дека навистина е бремена од поранешното момче.

-Бремена сум, утринава дознав. И се јавив на неговата мајка, бидејќи тој се уште има забрана за да ми се приближува. Сега нас ни останува да бидеме нормални, ќе се видиме штом му помине забраната, изјавила Надежда за српски Телеграф.

Инаку во налетот на физичкиот напад таа имаше видно изгребано лице и модринки по телото откако беше претепана од момчето кое беше во алкохолизирана состојба.

Многумина по оваа нејзина одлука се згрозија бидејќи таа ќе му даде повторно шанса на човекот кој физички ја нападна.