недела, 13. јуни 2021. Вести денес: 105
home Познати

Пејачката Јована со скршено срце: Нејзиниот славен татко ја загуби битката со коронавирусот

Пејачката Јована со скршено срце: Нејзиниот славен татко ја загуби битката со коронавирусот

Познатиот режисер, снимател и директор на фотографија Божидар Николиќ, татко на пејачката Јована Николиќ Мишковиќ, почина вчера во Белград.

Николиќ страдаше од коронавирус и беше на апарати за дишење, а сега ја загуби битката со злобниот вирус.

Јована на својот Инстаграм профил објави снимка од филм што е дело на нејзиниот татко, а со фотографијата на починатиот актер Данило Бата Стојковиќ од споменатиот филм на нејзиниот татко, таа го додаде датумот на неговата смрт со слика со скршено срце.

ЕУРО 2020

Македонија