недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 92
home Познати

Пејачката е постара од него седум години: Душко Тошиќ од 16 години е опседнат со Карлеуша, еве што имал во својата соба од неа

Пејачката е постара од него седум години: Душко Тошиќ од 16 години е опседнат со Карлеуша, еве што имал во својата соба од неа

Српската пејачка Јелена Карлеуша неодамна откри дека нејзиниот сегашен сопруг Душко Тошиќ бил опседнат и заљубен во неа уште во младоста.

-На 16 години Тошиќ премина во ОФК Белград. Потоа дознав од неговите другари од клубот дека во собата во која живеел фудбалерот сите ѕидови биле со моите слики. На крај тоа и се оствари, тој се ожени со жената од постерите, емотивна приказна, раскажа во една своја прилика пејачката.

Инаку Карлеуша од Душко е постара 7 години, а како работите стојат во младоста и двајцата сакале постари партнери, со оглед на тоа дека Карлеуша зад себе има еден пропаднат брак.

ЕУРО 2020

Македонија