вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 0
home Познати

Пејачката Бебе Реџа се потсети на детството поминато во Гостивар – сподели фотографија со нејзината омилена личност од младоста

Пејачката Бебе Реџа се потсети на детството поминато во Гостивар – сподели фотографија со нејзината омилена личност од младоста

Пејачката Бебе Реџа на Инстаграм објави фотографија со нејзината прабаба, направена во Гостивар, кога таа имала 4 години.

„Јас и мојата прабаба во Македонија“, напиша популарната пејачка.

Пејачката со албанско потекло е родена во Њујорк, а нејзините родители се од Дебар и Гостивар. Таа има американско и македонско државјанство и во јавноста често зборува за нејзиното потекло.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bebe Rexha (@beberexha)

Најнови вести

Локални избори 2021