понеделник, 1. јуни 2020. Вести денес: 4
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Пееше на Евровизија за Југославија и беше мега ѕвезда- денес спасот откако и почина мажот од рак го најде во оваа професија (ВИДЕО)

Пееше на Евровизија за Југославија и беше мега ѕвезда- денес спасот откако и почина мажот од рак го најде во оваа професија (ВИДЕО)

Хрватската пејачка која ја претставуваше Југославија на Евровизија во далечната 1990-та година Татјана Камерон попозната како Тајчи веќе со години не се занимава со музиката, па реши да отвори нов бизнис.

Имено поранешната музичка ѕвезда во Југославија започна да организира крстарења по хрватското крајбрежје, а веќе списоци со туристи има и за следната година.

На официјалната страница на агенцијата во делот за себе таа пишува дека била сексуално злоставувана уште во младоста.

„Како мајка на три сина и креативен претприемач, секојдневно се справувам со многу стрес. Јас се занимавав со некои навистина одлични работи во текот на животот: Ги изгубив сопругот и татко ми на рак, со години се борев со депресија и вознемиреност, како тинејџерка доживеав и сексуална злоупотреба и таа се бореше да ја врати самодовербата и да ја врати довербата “, напиша Тајчи во својата биографија на сајтот за крстарење.

 

View this post on Instagram

 

Hvar… magical. Not because of the gorgeous stone buildings but because of its people. Check out our story to experience a piece of it….

A post shared by Tajci (@tajcicameron) on

Коронавирус