петок, 24. јануари 2020. Вести денес: 123
home Познати

Парот има милиони, но покажа колку е скромен: Тенисерката Ана Ивановиќ со уникатен подарок за првиот роденден на синот (ФОТО)

Парот има милиони, но покажа колку е скромен: Тенисерката Ана Ивановиќ со уникатен подарок за првиот роденден на синот (ФОТО)

Популарната поранешна тенисерка Ана Ивановиќ која денеска е најсреќна мајка ги изненади нејзините следбеници на социјалните мрежи откако покажа што му подари на својот син за неговиот прв роденден.

Имено тенисерката пред неколку часа се пофали со селфи од кујната и ги повика фановите да и посакаат среќа во правењето на роденденскиот подарок за нејзиниот син Лука.

По самиот факт дека доби многу позитивни коментари, таа потоа се пофали и да им покаже на фановите како изгледа финалниот производ.

Станува збор за прва роденденска торта.

-Се надевам дека ќе ви се допадне тортата од боровница, напиша поранешната тенисерка Ана Ивановиќ.