сабота, 23. февруари 2019. Вести денес: 50
home Познати

ПАНИКА: Снаата на Доналд Трамп во болница откако отворила коверт- еве што имало внатре!

ПАНИКА: Снаата на Доналд Трамп во болница откако отворила коверт- еве што имало внатре!

Снаата на Доналд Трамп е префрлена во болница, само како мерка на претпазливост откако отворила коверт кој содржел непозната бела супстанца.

Ковертот бил адресиран до синот на Доналд Трамп, а освен Ванеса Трамп во болница се примени уште две лица.

Дописникот на „Си-Ен-Ен“ истакнува дека Ванеса Трамп е во болница само како мерка на претпазливост.

Писмото адресирано до Доналд Трамп Јуниор било отворено утрово во десет часот по локално време во станот на синот на Трамп во Њујорк.

Најнови вести