вторник, 31. јануари 2023. Вести денес: 81
home Познати

Падна помирување: Инстаграм ги издаде, Аца Лукас ја одведе поранешната во Рим додека пееше на ромската свадба со Цеца (ФОТО)

Падна помирување: Инстаграм ги издаде, Аца Лукас ја одведе поранешната во Рим додека пееше на ромската свадба со Цеца (ФОТО)

Аца Лукас имаше настап на ромска венчавка во Рим, а во исто време во вечниот град беше и неговата поранешна сопруга Соња Вуксановиќ и нивната деветгодишна ќерка Викторија.

Двајцата се сликаа во Рим и ги објавија фотографиите на Инстаграм.

Фолкерот беше специјален гостин на гламурозната ромска венчавка во Италија во понеделникот, а домаќините, наводно, му рекле дека може да носи со себе кого сака, бидејќи тие ќе ги понесат сите трошоци.

 

View this post on Instagram

 

❣️

A post shared by SONJA • VUKSANOVIC (@sf__fashion__style) on

Вуксановиќ се решил наводно да ја земе Соња на патување и забава во луксузниот хотел „Валдорф Асторија“, каде ноќевањето чини 900 евра.

– Сите сме убедени дека Соња и Лукас се повторно заедно. Слушнавме дека дошол во Рим со неа, но не ја донесе на свадбата. Иако, тој пееше само еден час. За тоа време најверојатно престојувала во хотелот со Викторија. Еден колега ми рече дека ги видел заедно во италијански ресторан – вели пријател на Лукас, кој исто така беше на забава во Италија.

 

View this post on Instagram

 

#romeisbeautiful❤️

A post shared by SONJA • VUKSANOVIC (@sf__fashion__style) on

Аца и Соња се венчаа во 2010 година, а седум години подоцна решија да се разведат. Нивниот развод траеше цели две години и беше доста бурен, проследен со бројни скандали. Сепак, и по разводот, Лукас не криеше дека ја сака Соња повеќе од која било друга жена.

 

View this post on Instagram

 

#jadore❤️

A post shared by SONJA • VUKSANOVIC (@sf__fashion__style) on

– Соња е љубовта на мојот живот, ја сакав најмногу, но раскинавме за да не се повреди никој од нас. Многу се расправавме, беше страшно – рече Лукас.

Лукас заработи 50.000 евра за еден час пеење на споменатата ромска венчавка во Рим. Покрај него, гостите ги забавуваа Цеца Ражнатовиќ, Јана Тодоровиќ, Адил Максутовиќ, Драган Којиќ Кеба и други.