недела, 17. октомври 2021. Вести денес: 2
home Познати

Овој пејач го вози најскапиот „ѕвер“ на српската естрада (ФОТО)

Овој пејач го вози најскапиот „ѕвер“ на српската естрада (ФОТО)

Пејачот Шериф Кољевиќ привлече големо внимание откако во Гранд дојде со скапоцен автомобил на кој цената му достигнува дури до 230 илјади евра.

Тој неодамна дојде на снимањето на емисијата „Ѕвездите на Гранд“ во која беше гостински член на жирито, а кога пристигна со неговото Бентли, сите погледи беа вперени во неговиот автомобил.

Пејачот дефинитивно не може да се пожали дека му оди лошо, затоа што неговиот „ѕвер“ е еден од најскапите на српската естрада.

Познато е дека пејачкот добро заработува од неговите настапи, а исто така интересно е дека овој автомобил на пазарот за поволни автомобили може да се најде и за сума од 30.000 евра.

Инаку, пејачот поседува и џип “Рејнџ ровер“ производство 2017 година а цената на истиот достигнува од 60.000 до 85.000 евра во зависност од опремата која што ја поседува.

 

Најнови вести

Коронавирус