среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 131
home Познати

Овој огромен хит на Цеца е посветен на мажот кој го сакала, но тоа не е Аркан (ФОТО)

Секако една од најпознатите песни на Цеца е “Пустите ме да га видим” од 1990. година, а поради оваа балада публиката на сите концерти рони солзи.
Овој огромен хит на Цеца е посветен на мажот кој го сакала, но тоа не е Аркан (ФОТО)

Светлана Цеца Ражнатовиќ има повеќе од успешна кариера, а старите хитови и ден денес се пеат.

Секако една од најпознатите песни на Цеца е “Пустите ме да га видим” од 1990. година, а поради оваа балада публиката на сите концерти рони солзи.

Меѓутоа она што е помалку познато е тоа на кого ја посветила оваа песна Цеца. Иако години наназад се зборува дека песната му е посветена на Аркан, вистината е дека се работи за друг човек. Се работи за поранешен дечко на Цеца, фудбалер на Црвена Ѕвезда, Владан Лукиќ.

Како што се зборува, Цеца и Владан наводно биле и верени, а до разделба дошло поради заминувањето во војска на Владан.

Локални избори 2021