понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 45
home Познати

Овој детаљ носи тајна порака – еве што му порача на светот Кејт Мидлтон на погребот на принцот Филип (ФОТО)

Овој детаљ носи тајна порака – еве што му порача на светот Кејт Мидлтон на погребот на принцот Филип (ФОТО)

На погребот на принцот Филип, Кејт Мидлтон се појавила со накит што носи скриена порака за солидарност.

Кејт пристигнала во Виндзор, на погребот, со ѓердан, кој и припаѓал на кралицата Елизабета Втора, со дијамантски обетки и во црн костум.

Тој ѓердан и обетки од истиот сет биле знак на солидарност со кралицата, а принцезата Дајана некогаш носеше ист скапоцен „чокер“.

Кејт го носела овој комплет накит во неколку наврати, а се вели дека кралицата го добила како подарок кога се омажила за принцот Филип во 1947. година.

Во изминатите години, Кејт многупати го позајмувала накитот на кралицата, а за вчера избрала парчиња кои имаат посебна сентиментална вредност.

Инаку овој ѓердан го носела и принцезата Дајана во минатото.

Погребот на сопругот на британската кралица Елизабета Втора, принцот Филип, кој почина на 9. април, на 99-годишна возраст, се одржува вчера во замокот Виндзор.

Најнови вести

Коронавирус