понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 165
home Познати

Овој човек им заби нож во грб: Ограбени Ана и Раста, а кога ќе дознаете колку пари им украл ќе се вчудоневидите

Овој човек им заби нож во грб: Ограбени Ана и Раста, а кога ќе дознаете колку пари им украл ќе се вчудоневидите

Ана Николиќ и нејзиниот сопруг Стефан Ѓуриќ- Раста се измамени и одземена им е голема сума на пари, пишуваат српските медиуми.

Станува збор за близок соработник на раперот кој се грижел за неговата продукција и настапите, а имал и овластување на сметката и за парите на брачниот пар.

?

A post shared by ANA NIKOLIĆ (@ananikolicofficial) on

Имено соработникот на Раста заедно со својата сопруга од Америка се одлучиле да го оштетат раперот и неговата поранешна сопруга Ана Николиќ за 400.000 евра.

Work in progress! ❤?? Skopje… promocija!

A post shared by ANA NIKOLIĆ (@ananikolicofficial) on

-Раста пред два месеци ни откри дека е измамен, имаше голема доверба во соработникот и неговата жена, него му даде да располага и со сметката во банка. Станува збор за голема сума на пари бидејќи Раста заработува одлично и од настапи и од јутјуб. Кога дозна дека е измамен заедно со Ана полудеа. Не ни сонуваше дека соработникот ќе му забие нож во грб, вели близок извор до парот.

Најнови вести

Коронавирус