четврток, 6. мај 2021. Вести денес: 197
home Познати

Овие зборови тогаш како да знаеше дека треба да му ги каже него – Карлеуша се прости од младиот учесник кој почина (ФОТО)

Овие зборови тогаш како да знаеше дека треба да му ги каже него – Карлеуша се прости од младиот учесник кој почина (ФОТО)

Вчера речиси целиот регион беше потресен од веста за самоубиството на црногорскиот млад пејач кој учествуваше во „Ѕвездите на гранд“ Момир Луковац.

Од него преку социјалните мрежи се простуваа пријателите и семејството, а една од нив беше и пејачката Јелена Карлеуша која беше дел од жирито кое го критикуваше по неговиот последен настап во јануари годинава.

Таа на Инстаграм стори објави црно бела фотографија од него и напиша да почива во мир.

Она што ќе биде запаметено како најинтересно од нивната конверзација е тоа што пред Карлеуша да му се обрати тој тогаш во емисијата и вети дека ќе ослаби.

Таа инаку не ги штедеше комплиментите на негова сметка и му рече дека е добар и дека има мила душа.

Најнови вести

Коронавирус