четврток, 6. август 2020. Вести денес: 152
home Познати

Овие зборови не ги очекуваше ниту тој самиот- Еве што му порача Калиопи на поранешниот сопруг на овој голем ден во неговиот живот

Овие зборови не ги очекуваше ниту тој самиот- Еве што му порача Калиопи на поранешниот сопруг на овој голем ден во неговиот живот

Македонската дива Калиопи и нејзиниот поранешен сопруг, актерот Васил Зафирчев и после разводот останаа во добри односи.

За неговиот 40. роденден таа реши да му напиша честитка и да ја објави јавно.

-Биди секогаш среќен мој драг и сакан Зафирчев! – пишува Калиопи во честитката, а истата ја сподели и тој на својот профил.

Коронавирус