четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 2
home Познати

Овие зборови на Роберт Де Ниро ќе ги разлутат жените, но одговорот на неговата сопруга ќе ве насмее

Овие зборови на Роберт Де Ниро ќе ги разлутат жените, но одговорот на неговата сопруга ќе ве насмее

Зборовите на Роберт Де Ниро можеби ќе ве налутат, но затоа одговорот на неговата сопруга ќе ве воодушеви!

По 50 години брак, еден ден внимателно ја погледнав мојата сопруга и и’ кажав:

„Пред 50 години имавме мала куќа, стар автомобил, спиевме на кауч и гледавме во мал црно-бел телевизор. Но секоја вечер одев во кревет со прекрасна 19-годишна девојка. Сега имам огромна куќа, скап автомобил, голем кревет во луксузна соба со огромен телевизор, но спијам во кревет со 69-годишна жена! Почнувам да се сомневам во мојот брак“.

Мојата жена е многу приземна. Не беше навредена, туку ми предложи да си најдам девојка од 19 години, а таа ќе се погрижи повторно да живеам во мала куќа, да спијам на стара софа и да гледам во црно-бел телевизор.

Жените се прекрасни, зар не? Вистина е дека секоја жена знае совршено да го реши проблемот на својот сопруг!“

Најнови вести

Локални избори 2021