понеделник, 19. октомври 2020. Вести денес: 154
home Познати

Оваа згодна Македонка е „Мис бикини“ во светот (ФОТО)

Оваа згодна Македонка е „Мис бикини“ во светот (ФОТО)

Андријана Илиоска освои титула „Мис бикини“, на изборот за „Мис Аура интернационал 2020“, што викендов се одржа во Кемер, Турција.

Победничка на изборот е претставничката на Португалија.

Изборот се одржа во хотелот „RIXOS SUNGATE“, каде девојките престојуваа 15 дена.

Лиценцата за Македонија за овој избор ја поседува Модното студио „Црнокрак“.

 

 

Коронавирус