среда, 8. декември 2021. Вести денес: 99
home Познати

Оваа жена ги знае сите тајни на Цеца: Пејачката никогаш не употребила поемотивни зборови (ФОТО)

Оваа жена ги знае сите тајни на Цеца: Пејачката никогаш не употребила поемотивни зборови (ФОТО)

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ никогаш не криела колку нејзината сестра му дава смисла на нејзиниот живот, но овој пат таа одлучи до крај да ја отвори душата и да признае сè.

Имено, на социјална мрежа Инстаграм, Цеца напиша многу емотивна порака покрај фотографијата каде е сликана со нејзината сестра.

 

View this post on Instagram

 

Najveći dar koji sam pored dece mogla da dobijem od Boga jeste sestra. Moja Lidija koja me podržava i kada nisam u pravu, štiti me i čini jakom u svim životnim trenucima. Smeh, suze, sreću, tugu i radost, ali i sve ono što život može da učini tokom svih godina, lakše sam podnosila uz nju. Umivala me je ljubavlju kada sam tužna, tera me na smeh kada nije sve baš najsjajnije. Koliko god da je bilo teško, uvek je bila najača. Stena. Stroga. A najpre pravična. Osoba koja zna sve moje tajne i koja razume kada pogrešim, jer na kraju dana svi smo mi ljudi i dešava se da načinimo grešku. Pazi na mene kada stvari nisu onakve kakve bi trebalo da budu. Vraća me na pravi put kada mislim da su sve lađe potonule. Hvala ti što si uvek uz mene, uvek ću te voleti iz srca i moje duše…❤️

A post shared by C E C A (@cecaraznatovic) on

 

„Најголемиот дар, покрај децата, кој можев да го добијам од Бога е сестра ми. Мојата Лидија, која ме поддржуваа и кога не сум во право, ме штити и ме прави силна во сите моменти од животот. Смеа, солзи, среќа, тага и радост, и сè она што животот може да ми направи во текот на годините, сето тоа полесно го поднесов покрај неа. Ме миеше со љубов кога бев тажна, ме тера да се смеем и кога не е сè е најдобро. Без разлика колку е тешко, секогаш е најсилна“ – напишала Цеца и додава:

Карпа. Строга, а пред се’ – правична. Личност што ги знае сите мои тајни и да се разбере кога ќе направам грешка, бидејќи на крајот на денот, сите сме луѓе и тоа ни се случува. Внимава на мене кога работите не се како што треба да бидат. Ме враќа на вистинскиот пат кога мислам дека сите бродови ми потонале. Ти благодарам што си со мене, јас секогаш ќе те сакам од моето срце и душа“ – пишува Цеца во описот на своите фотографии.

Коронавирус