среда, 31. мај 2023. Вести денес: 0
home Познати

Оваа убавица и е снаа на Емина Јаховиќ – не се појавила на свадбата на својот брат, а потоа пејачката направила важна работа за неа (ФОТО)

Оваа убавица и е снаа на Емина Јаховиќ – не се појавила на свадбата на својот брат, а потоа пејачката направила важна работа за неа (ФОТО)

Семејството на Емина Јаховиќ  е многу бројно и цврсто се држи заедно, а популарната пејачка има и постар брат, но и сестра за кои неретко се зборува дека се супер талентирани.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dusica Jahovic Türkcan (@dusicadr)

Судејќи по многубројните фотографии на социјалните мрежи Емина сјајно се сложува со својата снаа Душица, а доказ дека тие се многу блиски е тоа што Јаховиќ ја ангажираше својата снаа како промотивно лице на својот козметички бренд.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dusica Jahovic Türkcan (@dusicadr)

Сепак, не било од секогаш така сјајно, пишуваат српските медиуми.

Имено кога се женел братот на Емина, Мирсад со убавата Душица, Емина не се појавила на венчавката, што во истиот момент предизвикало лавина шпекулации во јавноста.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dusica Jahovic Türkcan (@dusicadr)

Пејачката иако набрзо демантираше, во јавноста сепак се шпекулираше дека не се во добри односи.

-Цела наша фамилија многу се сакаме и сме си најголема поддршка еден на друг низ животот. Тоа е вистината и така ќе биде целиот живот, искрено одговорила пејачката во една прилика.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dusica Jahovic Türkcan (@dusicadr)

Најнови вести