вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 83
home Познати

Оваа убавица беше најплатена манекенка во светот, денес нема да ја препознаете (ФОТО)

Оваа убавица беше најплатена манекенка во светот, денес нема да ја препознаете (ФОТО)

Тајра Бенкс, американскиот топ модел, телевизиска личност и продуцент, била уловена во опуштено издание на улица.

Немаме често прилика познатите дами да ги видиме во опуштено издание без шминка, така што ова е вистински момент да направите споредба на изгледот на поранешната манекенка од црвениот тепих и додека опуштено се шета на улица.

Вистина е дека шминката прави чуда исто како и облеката, но често забораваме на една работа, а тоа е дека познатите дами се исти како и сите останати жени.

На сите позната како Афроамериканката која се појави на насловните страни на престижните магазини, Тајра започна кариера на 15 годишна возраст.

44- годишната манекенка беше седум години во редовите на Викторија Сикрет, а едно време беше и најплатената и најпознатата манекенка на светот.

Денес Тајра е позната по своето ријалити шоу “American Top Model”.

Најнови вести

Коронавирус