понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 104
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Познати

Оваа снимка веднаш е избришана од интернет, а телевизиите не ја емитуваат- Еве што и направи овој маж на Колинда пред сиот народ (ФОТО)

Оваа снимка веднаш е избришана од интернет, а телевизиите не ја емитуваат- Еве што и направи овој маж на Колинда пред сиот народ (ФОТО)

Хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ денеска беше во посета во центарот на Задар каде посети неколку штанда на кои се собираат потписи за нејзината повторна кандидатура за претседателските избори.

Камерата на ХРТВ ја следеше Колинда додека се поздравувала со граѓаните, а еден маж во еден момент претседателката ја потапшал по рамената, на што нејзиното обезбедување веднаш реагираше, бидејќи тој гест им се чинел многу силен и груб.

Веднаш потоа таа продолжи да се поздравува со останатите граѓани, но инцидентот го привлече целото медиумско внимание.

По ова снимката беше објавена, но подоцна и експресно избришана со што се крена голема фама во земјата.

Спорниот момент може само да се погледне преку единствената фотографија која е во продолжение.

Парламентарни избори 2020