петок, 31. март 2023. Вести денес: 43
home Познати

Оваа секс бомба го засени голманот: Додека светот го очекува трансферот на Буфон тој ги полни батериите на плажа (ФОТО)

Оваа секс бомба го засени голманот: Додека светот го очекува трансферот на Буфон тој ги полни батериите на плажа (ФОТО)

Додека светот се нетрпение чека во понеделник Пари Сен Жермен да го претстави новото засилување со легендарниот Буфон, голманот речиси и да ги наполни батериите покрај плажа.

Живата голманска легенда заедно со својата свршеница Илариа Дамико денеска е забележан во северниот дел на Италија каде ужива на плажа покрај море.

Инаку тој в понеделник ќе потпише двегодишен договор и ќе заработува по седум милиони евра од сезона, што е двојно повеќе од неговата плата во Јувентус.