петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 146
home Познати

Оваа сцена од децата на Исидора Бјелица ќе ви го преполови срцето! (ФОТО)

Оваа сцена од децата на Исидора Бјелица ќе ви го преполови срцето! (ФОТО)

Денес се одржа комеморација во малата сала на центарот „Сава“ во чест на славната писателка Исидора Бјелица, која ја загуби својата најтешка битка во средата, 5 август, и почина по долга и тешка болест.

Децата на Исидора, Лав и Вила, на кои им е најтешко, си дадоа еден на друг најголема поддршка, па се држеа за раце за време на комеморацијата.

Откако завршија сите говорници, Лав им се обрати на присутните и им се заблагодари за нивната поддршка.