четврток, 28. мај 2020. Вести денес: 2
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Oваа позната пејачка остави се во Македонија, ги избриша спотовите со жешки сцени и тајно се омажи за богат нашинец во Австралија

Oваа позната пејачка остави се во Македонија, ги избриша спотовите со жешки сцени и тајно се омажи за богат нашинец во Австралија

Некогаш контоверзната поп-пејачка Маја Вукичевиќ остави буквално се’ во Македонија и тајно се омажи во Австралија. Според изворите на „1тв“ Маја се омажила за богат Mакедонец, кој е сопственик на плантажи во Сиднеј и во Мелбурн, но имал и други големи бизниси.

Маја пред да замине преку океанот, го избриша својот ФБ профил, но не е активна ниту на Инстаграм. Наводно на пријателите пред да замине, им рекла дека сака да го избрише минатото и во Австралија да започне нов живот како мажена жена.

Во таа смисла нејзините провокативни спотови, во кои таа дури водеше љубов со црнемуресто момче , а во 90-тите години беа вистинска сензација, веќе се тргнати од каналот Јутјуб , што е уште еден доказ дека Маја сериозно сака да се збогува со минатото.

Нејзиниот бурен живот и тоа како беше интересен за јавноста, а тогаш медиумите ја поврзуваа со многу политичари и бизнисмени.

Коронавирус