недела, 17. октомври 2021. Вести денес: 2
home Познати

Ова слатко девојче денес е најголема заводничка од турските серии (ФОТО)

Ова слатко девојче денес е најголема заводничка од турските серии (ФОТО)

Ако не го препознавте ова слатко бебенце на фотографија, сосема е разбирливо и зашто минале повеќе од три децении откако е направена оваа фотографија.

Сигурни сме дека сте слушнале за турската актерка Мерјем Узерли, која се „крие“ зад ликот на ова слатко девојченце на фотографијата.

Всушност, оваа убавица неодамна објави на својот Инстаграм профил слика од раното детство на која таа има речиси идентична гримаса, како онаа што често знаеше да ја направи во хит серијата “Сулејман Величествениот“ со која се прослави во нашиот регион.

Оваа стара фотографија има собрано речиси 50.000 лајкови, и безброј коментари  колку актерката уште од детството била харизматична.

Мерјем играше улогата Султан Хурем во споменатата серија, па и покрај тоа што во моментов во Македонија не гледаме ниту една серија во која е присутна оваа убавица, таа се’ уште е многу популарна.

 

Најнови вести

Коронавирус