четврток, 27. јануари 2022. Вести денес: 104
home Познати

Ова се синовите на Оливер Драгојевиќ, а кога ќе го дознаете овој детаљ за неговата сопруга ќе се уверите какво семејство биле тие (ФОТО)

Ова се синовите на Оливер Драгојевиќ, а кога ќе го дознаете овој детаљ за неговата сопруга ќе се уверите какво семејство биле тие (ФОТО)

Легендарниот хрватски пејач Оливер Драгојевиќ зад себе ги остави својата сопруга Весна и трите синови Дино и близнаците Дамир и Давор.

Тој често во интервјуата говореше колку му значи неговото семејство кое му беше и најголема поддршка во животот.

Најстариот син на пејачот Дино пејачот го добил во 1975-та година, а три години подоцна се родиле близнаците Давор и Дамир.

Оливер и Весна по раѓањето на нивниот прв син сакале да ја зачуваат традицијата и иницијалите Д.Д да им ги дадат на сите три сина.

За сопругата на пејачот се уште се зборува во Сплит како за една од ретките трудници кои на својот пораѓај дошла со градски автобус, додека Оливер во тоа време бил во Лондон.

Ниту еден од синовите не кренале по стапките на својот татко, но можеби еден ден неговите внуци ќе ја продолжат лозата на својот дедо.

Коронавирус