четврток, 19. мај 2022. Вести денес: 184
home Познати

Ова се последната објава на Драган Вучиќ на „Инстаграм“ и неговото последно интервју (ФОТО + ВИДЕО)

Ова се последната објава на Драган Вучиќ на „Инстаграм“ и неговото последно интервју (ФОТО + ВИДЕО)

Како последица од коронавирусот почина и македонскиот водител, пејач, музичар и композитор Драган Вучиќ.

Тој бил xocпитализиран на инфективната клиника во Скопје во тeшкa cocтојба и пocтавен нa pecпиратор откако пред една недела тестовите покажале дека е пoзитивeн на Ковид19.

По влошување на здравствената состојба, водителот вчера (04.05.2020) ја изгуби битката со вирусот.

Веста за смртта на македонската легенда ја потресе Македонија, а јавните личности со емотивни статуси на социјалните мрежи се простија до својот колега, пријател….

Последната објава на водителот на „Инстаграм“ е фотографија каде во двор шета желка, а тој во свој стил во описот на објавата напиша: „Ај нека ми забрани некој да си го шетам миленичето. Работава е снајди се“.

Естрадниот ТВ магазин „Бекстејџ“ го реемитуваше последното интервју на Драган Вучиќ дадено неодамна за медиумите, кое го објавуваме во целост, а вие можете да го погледенете во продолжение:

Најнови вести

Коронавирус