вторник, 4. октомври 2022. Вести денес: 62
home Познати

Ова се понежните половини на ракометарите: Девојката на Карачиќ по танга, на Душебаев топлес- женетиот Чупиќ не носи прстен (ФОТО)

Ова се понежните половини на ракометарите: Девојката на Карачиќ по танга, на Душебаев топлес- женетиот Чупиќ не носи прстен (ФОТО)

Ракометарите сепак освен мотивацијата од публиката ја добиваат и од своите понежни половини кои речиси секогаш се на теренот во фан зоната.

Дефинитивно еден од оние кои може да се пофалат со згодни девојки покрај нив е и Алекс Душебаев кој несомнено ја има една од најзгодните девојки меѓу ракометарите.

Welcome to the paradise @iportillocasado #sanctipetri #relax #summer

A post shared by Alex Dujshebaev (@alexdujshebaev) on

Шпанката Ирена Портило со којa Алекс е веќе неколку години во љубовна врска честопати објавува фотографии од трибините бодрејќи го своето момче, а неодамна таа позираше и топлес.

Вардаровиот херој и хрватски репрезентативец Иван Чупиќ со неговата сопруга имаат две деца, ќеркичките Барбара и Ива. Вардарецот неодамна во едно интервју кажа дека иако не носи прстен тоа не значи дека не е женет.

Инаку за потсетување, ракометарот во бизарна несреќа во 2008-та година остана без еден прст на својата лева рака.

Сепак ракометарот на Вардар, Игор Карачиќ, според многумина убедливо ја има најзгодната девојка која зрачи со сексапил и убавина. Парот неодамна објави фотографија од плажа на која убавата девојка на ракометарот е по танга.

Коронавирус