вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 77
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Познати

Ова се децата на Дино Мерлин: Ќерката е копија на тато, а синот голем фраер (ФОТО)

Ова се децата на Дино Мерлин: Ќерката е копија на тато, а синот голем фраер (ФОТО)

Круна на љубовта на Лејла и Дино Мелин се ќерката Наида (32) и синот Хамза (26), кои пораснаа во амбициозни и паметни млади луѓе, чиј фокус е на градње успешна кариера.

Не се дел од естрадниот свет, па затоа не може често да видиме нивни фотографии од јавни настани.

Наида се занимава со информатички науки и има интернационална кариера, а може да се пофали и со завршени постдипломски студии на Оксфорд во Велика Британија. Многу личи на својот татко.

Дино Мерлин ретко кога зборува за своите деца и нивните успеси во медиумите, но во една прилика истакна дека Наида не ја интересираат материјалните работи, но дека е приземна и вредна девојка.

За разлика од неа, нејзиниот помал брат Хамза, уште од кога се родил е навикнат да има се што ќе посака.

-Кога ќе го прашам што му треба, не ни дочекува да ја завршам реченицата, но секогаш има листа на нарачки, истакна своевремено популарниот пејач во интервју за хрватското списание „Глорија“.

Меѓу девојките, тој важи за голем фраер.

Коронавирус