четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 59
home Познати

Oва позната пејачка на „Ѕвездите на Гранд“ било лудо заљубена во Дарко Филиповиќ

Oва позната пејачка на „Ѕвездите на Гранд“ било лудо заљубена во Дарко Филиповиќ

Во екот на новогодишните празници, многу познати личности освен што ги покажаа новогодишните елки, ги открија и своите желби за следната година.

Пејачката Тамара Драгиќ откри дека нејзината желба нема да може да ја исполни Дедо Мраз туку дека ќе треба сама да се потруди.

Таа вели дека љубовта е нејзин двигател во животот, па кога на љубовно поле е се како што треба, тогаш и кариерата ќе и оди по план.

А како што многумина имале симпатии кон јавните личности, така и малата Тамара. Имено, пејчката се потсети на своите почетоци  во „Ѕвездите на Гранд“  и откри дека имала симпатии кон пејачот Дарко Филиповиќ.

„Јас се појавив на аудиција, а тој беше формиран пејачн и седеше во жирито.  Дури во спалната соба имав голем постер од мене и Дарко на кој бевме прегрнати“, вели пејачката низ насмевка.

Потсетуваме, своевремено Дарко Филиповиќ беше во врска со неговата колешка Тања Савиќ.

Коронавирус