недела, 13. јуни 2021. Вести денес: 106
home Познати

Ова не се гледа секој ден: Рада Манојловиќ ги седна на иста маса бившиот и сегашниот

Ова не се гледа секој ден: Рада Манојловиќ ги седна на иста маса бившиот и сегашниот

Ако не се сеќавате на „првата постава“ на музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“, сигурно се сеќавате на љубовната врска за која се зборуваше со години – онаа на Рада Манојловиќ и Милан Станковиќ.

Двојката се раздели пред неколку години и од тогаш поминаа низ период на „не гледање еден со друг“, а сега, кога пејачката е во среќна врска со колегата Харис Берковиќ, пријателството е обновено.

Всушност, Рада, од сите нејзини колеги, се дружи само со Станковиќ.
„Инсистирав сите тројца да се дружиме. Не гледам ништо лошо кога се дружат мојот поранешен и сегашен“, изјави пејачката за „Информер“ додавајќи:

 

View this post on Instagram

 

Hvala svima na rodjendanskim cestitkama ♥️ ? ? Ljubim vas sve ?

A post shared by Haris Berkovic (@_harisberkovic) on

“Харис и јас се уверивме дека Милан е нашиот најсигурен и најискрен пријател од сцената. Честопати испраќаме да ги слуша песните што сакаме да ги снимаме. Го прашуваме за совет. Ние му веруваме само затоа што сум сигурен дека тој сака да успееме. Тој всушност е единствениот човек од сцената што Харис и јас го гледаме и слушаме “.

Рада откри и дека „момчињата понекогаш одат сами на пиво“, а кога се заедно: „Озборуваме малку за естрадата!“.

 

View this post on Instagram

 

Dobro veče

A post shared by MILAN STANKOVIC (@milanstankovic) on

“Најмногу зборуваме за теми што немаат никаква врска со нашите колеги. Па, можам да зборувам за сè пред Милан. Јас му верувам, затоа што знам дека тоа што го велам нема да биде пренесено. Тој никогаш не би ме изневерил” –завршува Рада.

ЕУРО 2020

Македонија