сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 45
home Познати

Ова не и успеа ниту на Цеца, ниту на Брена: Еве на која насловна страница заврши Карлеуша по примањето на вакцината (ФОТО)

Ова не и успеа ниту на Цеца, ниту на Брена: Еве на која насловна страница заврши Карлеуша по примањето на вакцината (ФОТО)

Фотографијата од вакцинацијата на пејачката Јелена Карлеуша заврши дури и на насловната страница на австрискиот весник „Heute“.

Имено Австријците очигледно се шокирани од глетката во Србија и како се вакцинираат луѓето таму, особено познатите ѕвезди.

Нивниот наслов со фотографијата од Карлеуша беше „Вака поп ѕвездите се вакцинираат“.

Инаку овој весник е бесплатен државен весник во Австрија и е достапен на сите пропишани места за весници, а сите граѓани имаат право и да ги добијат во поштенските сандачиња.

А на денешната нивна страница се појави токму пејачката која вчера беше во центарот на вниманието во целиот регион поради примањето на вакцината.

Коронавирус